جرئت تردید داشته باش!

مدرسهٔ مجازی فلسفه تردید

دپارتمان‌ها

درسگفتار آشنایی با فلسفه‌های فمینیستی - مریم نصر اصفهانی - دوشنبه‌ها از ۱۸ اردیبهشت ده جلسه ساعت ۱۶ - ۱۷:۳۰

آشنایی با فلسفه‌های فمینیستی

درسگفتار‌ «آشنایی با فلسفه‌های فمینیستی» ده جلسه یک‌ساعته است که در آن سرفصل‌های کلی فلسفه‌های فمینیستی بررسی خواهد شد.
فمینیسم هم جنبشی سیاسی است و هم جریانی فکری که در پی تحقق عدالت برای زنان و رفع هرگونه جنس‌پرستی (sexism) است. تلاش‌های نظری زنان در زمینه‌های گوناگون اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و… پیش‌تر از شکل‌گیری جنبش‌های فمینیستی آغاز شده بود، ولی آنچه با عنوان «فلسفه‌های فمینیستی» از آن یاد می‌شود در دهه 1970 و با حضور رسمی زنان در دانشگاه‌ها در مقام محقق و استاد ظهور کرد. فیلسوفان فمینیست ابزارهای فلسفی را برای پاسخ به پرسش‌های فمینیستی به‌ خدمت گرفتند و درعین‌حال تجربیات، دغدغه‌ها، مفاهیم و ابزارهای تحلیل خود را نیز به بدنه فلسفه وارد کردند.

ثبت‌نام در دوره
دوره دیپلم پایه فلسفه (فصل دوم): فلسفه در سده‌های میانه - فلسفه و زندگی خوب - درک متون فلسفی به زبان انگلیسی - تاریخ فلسفه در جهان اسلام

فصل دوم دوره دیپلم پایه فلسفه

دورهٔ «دیپلم پایه فلسفه» در تلاش است برای اشتیاق و دغدغهٔ علاقه‌مندان فلسفه، محتوای آموزشی کارآمد، برنامه‌ریزی‌شده و منسجم فراهم کند. در این دوره، علاقه‌مندان می‌توانند با کمک گرفتن از اساتید متخصص این حوزه، اشتیاق و دغدغه خود را در مسیری مشخص هدایت کنند و از دانش و مهارت‌های ضروری حوزه فلسفه شناخت به ‌دست بیاورند. در این دوره در کنار دانش عمومی، تمرکز بر مهارت‌های مشخصی چون استدلال‌ورزی، خوانش فلسفی، بحث کردن و ... است و در نهایت رسیدن به فضیلت فهم است.

ثبت‌نام در دوره

شبکه‌های اجتماعی مدرسهٔ تردید

برای آگاهی از جدیدترین اخبار دوره‌های مدرسهٔ مجازی فلسفه تردید در کانال تلگرام ما عضو شوید.